Jak jsem odhaloval ztracené světy Číny

Už dlouho jsem toužil jet čínskou divočinou, přespávat ve stanech a venkovských chrámech, pomáhat na venkově a vařit tamní jídla s místními. 

Nasedáme na letadlo do provincie Yunnan. Ta se nachází na jihu Číny na úpatí Himalájí. Je nejpestřejší provincií Číny nejen pro své menšiny ale i pro svou faunu a flóru. Od zasněžených vrcholků pětitisícovek na hranicích s Tibetem až po tropické lesy na hranicích s Vietnamem a Barmou. Za tři expedice v Yunnanu jsem toho viděl mnoho. Od budhistických soch starých tisíc tři sta let přes jeden z posledních tradičních trhů na historické cestě čaje, koně ve městě Shaxi až po skutečné dobrodružství - šestidenní trek přes pohoří Cangshan s karavanou mul. Putovali jsme po tradiční cestě čaje a koní, která spojovala Tibet a Čínu. Spali jsme ve stanu, vařili jsme si na ohýnku a obdivovali nádhernou vysokohorskou přírodu všude kolem. Viděli jsme muslimské město s dřevěnou mešitou, naše paní domácí nás naučila připravovat jejich tradiční jídla, přespali jsme na kávových plantážích,vykoupali jsme se v divokých lázních v subtropickém lese, kde jsme si natrhali mango a viděli krásný vodopád.

A to není ani zdaleka všechno. Během tří cest jsem neustále fotil a točil. Cílem mých cest bylo přinést vám nejen nádherné fotky, pěkné zápisky a nové díly mého videoblogu, ale hlavně unikátní expedici, které se může zúčastnit každý. Všechny obrazové materiály budu postupně publikovat zde na blogu. A jako pozvánku do mého seriálu fotoreportáží přikládám fotografie z naší první noci v Yunnanu, konkrétně v historickém městě Shuhe. Sice to ještě není ztracený svět, ale je krásný. Je vstupní branou do Yunnanu díky svému mezinárodnímu letišti. 

Hledání ztracených světů

Podrobné informácie o tejto ceste nájdete v profile autora na pravo pod mojou fotografiou.

Autor: Pavel Dvorak | pondělí 5.6.2017 9:41 | karma článku: 14,94 | přečteno: 416x